Porady

Najlepsze drzwi do kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa to podstawowe wyposażenie w wielu współczesnych łazienkach. O wygodzie prysznica decyduje usytuowanie kabiny, jej wielkość oraz sposób otwierania i konstrukcja przeszklonych drzwiczek. Jakie drzwi do kabiny prysznicowej są najlepszym rozwiązaniem? Kiedy sprawdzą się drzwi prysznicowe przesuwne, a kiedy wahadłowe?

Różne rodzaje kabin prysznicowych

Kabina prysznicowa powinna być dobrana do wielkości i stylu łazienki. Oferta producentów, przy tego typu wyposażeniu łazienki, jest ogromna. W małych łazienkach najlepiej sprawdzą się symetryczne kabiny narożnikowe. Mogą to być kabiny kwadratowe, półokrągłe albo pięciokątne. W przestronnych łazienkach warto wykorzystać obszerne kabiny przyścienne, wnękowe, a nawet wolnostojące. W pokojach kąpielowych możesz zdecydować się na nowoczesną aranżację kabiny z minimalistycznym przeszkleniem, które wydziela strefę prysznica z deszczownicą. O funkcjonalności tego typu rozwiązań decydują w dużym stopniu odpowiednio dobrane drzwi do kabiny prysznicowej.

Drzwi do kabiny prysznicowej półokrągłej

Kabiny prysznicowe półokrągłe najczęściej wybierane są do mniejszych łazienek, dlatego ich drzwi powinny być dostosowane do dostępnej powierzchni. Drzwi do kabiny prysznicowej półokrągłej to najczęściej drzwi uchylne albo drzwi prysznicowe rozsuwane. Drzwi przesuwne do prysznica to ogromna oszczędność miejsca i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Warto pamiętać o tym, że wybierając drzwi i ścianki do kabiny prysznicowej w małej łazience, dobrze jest zdecydować się na zupełnie transparentne szyby, które nie są podzielone szprosami czy dodatkowymi zdobieniami. Lepiej też zrezygnować z matowego lub barwionego szkła, ponieważ całkowicie przezroczyste szyby to doskonały sposób na optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni.

Drzwi prysznicowe uchylne podwójne mogą być dostępne w dwóch wariantach. W pierwszym przypadku masz możliwość ich otwierania na zewnątrz kabiny, a w drugim do wewnątrz. Takie rozwiązanie jest polecane do niewielkich łazienek, ale wyposażonych w obszerne kabiny prysznicowe. Zawsze musi być zachowana wystarczająca przestrzeń dla osoby, która wychodzi spod prysznica. Drzwi otwierane na zewnątrz wymagają odpowiedniej przestrzeni przed kabiną, aby można je swobodnie otwierać. Drzwi wahadłowe mogą jednak częściowo cofać się do wnętrza kabiny i w mniejszym stopniu zajmować przestrzeń łazienki. Nie bez znaczenia jest również łatwość otwierania i zamykania kabiny, a także możliwość utrzymania jej w czystości i usuwania zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc.

Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej prostokątnej

Tworząc przestrzeń do kąpieli pod prysznicem, nie musisz decydować się na gotowe kabiny prysznicowe. Możesz również wybrać taki wariant, w którym kabina jest umieszczona we wnęce utworzonej przez 3 ścianki. Jakie drzwi sprawdzą się w takim przypadku? Dużo zależy od wielkości wnęki. Tutaj również doskonale odnajdą się drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej, które nie wymagają wiele miejsca, ponieważ idealnie na siebie zachodzą. W takiej wnęce możesz zdecydować się na drzwi do kabiny prysznicowej 100 lub drzwi prysznicowe 120, które zapewnią komfortowe wejście do strefy kąpieli.

Jakie drzwi do kabiny prysznicowej są najlepsze?

Wybór drzwi prysznicowych jest uzależniony od wielu czynników. Musisz wziąć pod uwagę wielkość i styl łazienki oraz rodzaj i kształt kabiny prysznicowej. Na szczęście producenci oferują niezwykle szeroki asortyment najróżniejszych rozwiązań, dlatego z powodzeniem znajdziesz propozycję idealnie skrojoną pod Twoje potrzeby.

Similar Posts